Noderīgi

Dūnu un spalvu segas priekšrocības un trūkumi

dūnas un spalvas

Mūsdienās segu ražotāji piedāvā ļoti plašas izvēles iespējas attiecībā uz materiāliem un audumiem. Divi no visplašāk zināmajiem segu pildījumiem ir dūnas un spalvas. Tomēr, kādas ir atšķirības starp tām? Un kā zināt, kurš pildījums segai Jums patiks labāk: dūnu vai spalvu?

Aplūkosim abus šos materiālus: kāda ir katra no tām priekšrocības un negatīvā puse.
Dažiem no Jums var rasties jautājums, vai ir atšķirība starp dūnu un spalvu? Atbilde ir jā. Lai gan abi tiek iegūti no pīlēm vai zosīm, Jūsu izvēlētais pildījuma materiāls var būtiski mainīt segu.

Segas ar spalvu pildījumu

Ražotāji, kā daļu no segu pildījuma, izmanto ūdensputnu (zosu un pīļu) spalvas. Lidspalvas nosedz putna ķermeņa ārpusi un to galvenā funkcija ir aizsardzība lidojuma laikā. Kontūrspalvas, kas atrodas zem lidspalvām, ir dabiski izliektas un tiek izmantotas segu pildījumos. Lielākam komfortam izvēlieties segu, kurā apvienoti abi materiāli – spalvas un dūnas, lai iegūtu segu, kas ir izturīga, elpojoša un ērta.

Priekšrocības:

 • Smagāka sega – spalvas ir smagākas nekā dūnas, tāpēc būs lieliska izvēle tiem, kam patīk nedaudz smagākas segas, bet negulstas uz ķermeņa.
 • Silta sega – dabiski regulē ķermeņa temperatūru. Spalvām saskaroties, tās veido gaisa kabatas, kas aiztur ķermeņa siltumu un pasargā no aukstuma.
 • Absorbē mitrumu. Nakts laikā mūsu ķermenis var svīst, izraisot mitruma sajūtu miega laikā. Spalvas uztverot šo mitrumu, novēršot sviedru veidošanos.
 • Maciņam draudzīgāka cena, ja salīdzina ar 100% dūnu segām.

Negatīvā puse:

 • Spalvas cietais kātiņš, kas iet pa vidu spalvai, var izurbties cauri segas pildījuma apvalkam un Jūsu gultas veļai.
 • Segas pildījuma materiāls var kairināt tos, kuriem ir alerģijas. Gaisa kabatas, kas veidojas statp spalvām, var notvert alergēnus, piemēram, putekļs un ziedputekšņus.

Segas ar dūnu pildījumu

Dūnas ir gaišās, pūkainās spalvas, kas atrodas zem putna ārējām spalvām, parasti vēdera rajonā. Dūnu mērķis ir saglabāt putnam siltumu. Dūnas ir daudz vieglākas un mīkstākas salīdzinājumā ar spalvām, un tām piemīt dabisks vieglums. Pateicoties mīkstajam raksturam, dūnas piedāvā lielāku spēju aizturēt gaisu un siltumu.

Priekšrocības:

 • Lieliska siltuma izolācija. Aiztur ķermeņa siltumu, kas veidojas starp Jums un segu, padarot dūnu segu par lielisku izvēli ikvienam, kas meklē iespaidīgu siltumu.
 • Viegla un gaisīga sega, bez papildus svara, kas negulsies uz ķermeņa.
 • “Elpojoša” sega. Dūnu pūkainā struktūra ļauj gaisam cirkulēt un padara dūnas elpojošākas. Tāpēc, lai arī Jūs jūtaties silti un mājīgi, Jums var nebūt karsts guļot zem dūnu segas.
 • Dūnu segas, īpaši Kanādas zosu dūnu segas, ir pazīstamas kā ilgmūžīgas un izturīgas segas, kas var kalpot no desmit līdz piecpadsmit gadiem.

Trūkumi:

 • Segas pildījuma materiāls var kairināt tos, kuriem ir alerģijas.
 • Dūnas, starp kurām cirkulē gaiss, var notvert alergēnus, piemēram, putekļus un ziedputekšņus.
 • Dūnu segas ir dārgākas, un ir vērts paturēt prātā to izmaksas, ja tas Jūs uztrauc.

Kā jau minējām, dūnām un spalvām – abiem ir plusi un mīnusi. Ja meklējat produktu, kas ir nedaudz smagāks, bet negulstas uz ķermeņa, iespējams, esat vairāk spalvu segu cienītājs. No otras puses, ja komforts un vieglums ir Jūsu saraksta pirmajā vietā, 100% dūnu sega var kļūt par Jūsu favorītu segu izvēlē.

 

 

Pievienot komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta Obligātie lauki ir atzīmēti *