Noderīgi

Lina gultas veļas kopšana

lina gultas veļas kopšana

LINS ir izturīgs un antialerģisks materiāls, kuru izmanto dažādu tekstilizstrādājumu un gultas veļas šūšanai. Lins ir organisks un īpaši izturīgs materiāls, kas satur dabīgas šķiedras. Lina palagi, segas pārvalki un spilvendrānas ir elpojoši – tie izcili absorbē mitrumu un pielāgojas ķermeņa temperatūrai. Tomēr, lai pilnvērtīgi izmantotu savas lina gultas veļas priekšrocības, ir jāzina daži svarīgi padomi par tā kopšanu.

MAZGĀŠANA
  • Lina gultas veļu var mazgāt ar rokām, mazgāt veļas mašīnā vai ķīmiski tīrīt.
  • Vislabākais risinājumi ir maigs veļas mazgāšanas līdzeklis vai ziepes un liels daudzums silta vai auksta ūdens.
  • Nedrīkst balināt, jo lins ir dabīgs materiāls, un balināšana var sabojāt dabīgo šķiedru, samazinot tās izturību.
  • Pirmo reizi mazgājot veļas mašīnā, ielieciet lina gultas veļu atsevišķi no citas veļas un nepārslogojiet veļas mašīnu, iestatiet temperatūru 40°C un, protams, nejauciet kopā tumšās un gaišās krāsas veļu!

PADOMS: Mazgājot veļas mašīnā, pārliecinieties, ka ir pietiekami daudz vietas, lai palagi varētu brīvi kustēties. Nepārslogojiet to! Pretējā gadījumā gultasveļa var sanākt ļoti sakrokota.

TRAIPU TĪRĪŠANA

Ko darīt, ja uz linu palaga ir izlijis salds dzēriens?

Traipus no linu audumiem ir visvieglāk iztīrīt, ja tos pamana uzreiz.

Vispirms izmazgāt remdenā ūdenī ar maigas konsistences ziepēm bez krāsvielām. Pēc tam vienkārši ielikt veļas mašīnā un turpināt mazgāšanu ar parasto veļas mazgāšanas līdzekli (bez balinātāja).

Ko darīt, ja uz linu palaga pamanāt šokolādes traipu?

Vispirms palagu izmazgāt remdenā ūdenī, izmantojot tikai vieglu traipu tīrīšanas līdzekli. Pēc tam mazgāt veļas mašīnā parastajā mazgāšanas ciklā.

Ko darīt, ja uz linu palaga ir nopilējis sveces vasks?

Vispirms notīriet pēc iespējas vairāk vaska, to nokasot no auduma. Pēc tam pārklājiet atlikušos traipus ar salveti un gludiniet, līdz traipi ir izzuduši un salvete ir absorbējusi visu vasku.

Asins traipu noņemšana no lina auduma

Iemērciet uz brīdi lina palagu aukstā ūdenī. Tad – vienkārši mazgājiet to veļas mašīnā kā parasti.

Kā noņemt kosmētikas traipus no lina gultas veļas?

Rīvējiet traipus ar maigu bezkrāsainu ziepju gabalu vai uzklājiet maigu traipu tīrīšanas līdzekli. Atstājiet to uz pāris minūtēm un pēc tam, neizskalojiet, bet ievietojiet veļas mašīnā un turpiniet mazgāt ar veļas mazgāšanas līdzekli.

Ja mājās ir mājdzīvnieki, Jūsu gultas veļa var palikt dubļaina, kā notīrīt dubļu traipus no linu palagiem.

Vispirms netīros palagus mazgājiet tikai remdenā ūdenī un ar traipu tīrītāju. Pēc tam – veiciet parasto mazgāšanas ciklu veļas mašīnā!

PADOMS: ļoti iesakām pievienot kādu auduma mīkstinātāju, īpaši tumšākiem audumiem, tādējādi Jūsu veļa būs īpaši mīksta un nesaburzījusies.

Pievienot komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta Obligātie lauki ir atzīmēti *