Noderīgi

Vilnas, kašmira un kamieļu vilnas segas

vilnas un kamieļu vilnas sega

Jau tūkstošiem gadu vilna ir pazīstama kā izturīgs un praktisks materiāls. Tā ir maiga, ar dabisku elasticitāti, atsperīgumu un sniedz siltumu. Vilnai netiek pievienotas ķīmiskas vielas, un tai piemīt antibakteriālas un hipoalerģiskas īpašības.

Vilnas segas ir piemērotas maziem bērniem, ekzēmas, astmas un putekļu ērcīšu alerģijas slimniekiem (lūdzam ņemt vērā un izvērtēt katra individuālā cilvēka īpatnības). Vilnas šķiedras struktūra spēj izolēt mitrumu par aptuveni 50% labāk nekā poliestera šķiedra vai dūnas, ko Jūsu ķermenis rada pārkarstot.

Vilnas segas ir ieteicamas pāriem ar atšķirīgu ķermeņa temperatūru. Vilna var radīt nelielu “personisku mikroklimatu” ap katru gulētāju, tā nodrošinot patīkamu naktsmieru abiem.

Jāņem vērā, ka vilnas sega salīdzinot ar dūnu segu, būs nedaudz smagāka un vairāk piegulsies ķermenim.

Aitas vilnas segas

Spilvenu nams klāstā pieejamās aitas vilnas segas pildījumam izmantota jaunvilna. Jaunvilnu iegūst pēc pirmās jēra cirpšanas, kad jērs ir sešus septiņus mēnešus vecs. Jaunvilna ir izturīgāka nekā aitas vilna un ir mazāk ‘’niezoša’’.

Vilnas sprogainā struktūra ļauj uzkrāties ietilpīgam gaisa daudzumam, tā nodrošinot konstantu, nemainīgu temperatūru zem segas. Jaunvilna ir dabīgi elastīga un ilgāk saglabās izstrādājuma formu un kvalitāti.

Aitas vilnas segas ir smagākas salīdzinājumā ar kamieļu vilnas un/vai kašmira segām.

Kamieļu vilnas segas

Augstas kvalitātes kamieļu vilnu iegūst no Baktrijas kamieļa Ķīnā un Mongolijā. Kamieļa spalva ir vēsa vasarā un silta ziemā, un tā spēj pielāgoties krasām temperatūras svārstībām, līdz pat 60°C amplitūdā.

Lai izveidotu kamieļu vilnas pildījumu segai, kamieļu spalvas vispirms rūpīgi izķemmē un pēc tam mehāniski saveļ mīkstā segā. Kamieļvilnas šķiedras vidusdaļā ir tukšs dobums, kas kalpo kā vakuums gaisa plūsmai, un atkarībā no apkārtējās vides temperatūras, nodrošina lielisku termoregulāciju un siltuma izolāciju.

Kamieļu vilna rada mikro-masāžas efektu, t.i., uzlabo asinsriti un nodrošina siltumu, veicinot paša ķermeņa siltuma izdalīšanos, novērš muskuļu saspringumu, atvieglo locītavu stīvumu un sāpes. Ir noturīga pret netīrumiem, un vilnai piemīt pašattīrošas īpašības. Unikālā struktūra neļauj veidoties nepatīkamām smakām. Kamieļu vilnas sega būs nedaudz vieglāka nekā aitas vilnas sega.

Kašmira segas

Kašmira kazu vilna (pareizāk sakot, tās maigā apakšējā daļa, tā sauktā pavilna) ir kašmira segas pildījuma pamata sastāvdaļa. Pusgadu ilgstošā ziema un aukstums, kad temperatūra nokrīt līdz pat -40°C, dod kašmiru kazu vilnai īpašības, kuras tiek novērtētas visā pasaulē – maigums, mīkstums un siltums. Kašmira kazu vilna ir īpaši mirtuma apsorbējoša, ar izcilu termoregulāciju un komfortu. Kašmira šķiedras ir ļoti mīkstas, ar dabisku gofrējumu. Kašmira sega ir viegla un elpojoša un spēj pielāgties gaisa mitrumam visos klimatiskajos apstākļos.

#segas #vilnassega #kamieļuvilnassega #kašmirasega #spilvenunams #segasunspilveni

Pievienot komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta Obligātie lauki ir atzīmēti *