Noderīgi

Zīda auduma mommes

zida gultas veļa mommes

Momme (mm) ir vienība, kuru tradicionāli izmanto zīda auduma kvalitātes mērīšanai.

Momme(mm) = zīda auduma blīvums, 1 momme = 4,340 grami zīda uz 1 kvadrātmetru auduma.

Zīda audumu veidi un mm daudzums:

  • Organza – 4 līdz 6mm;
  • Šifons – 6 līdz 8mm(varbūt arī dubultā biezumā, t.i., no 12 līdz 16mm);
  • Habotai – 12 līdz 16mm;
  • Crepede Chine – 12 līdz 16mm;
  • Charmeuse – 12 līdz 30mm;
  • Neapstrādāts zīds – 35 līdz 40mm (šis zīds ir smagāks un atgādina vilnu).

Vai vienmēr ir tā, jo vairāk zīda auduma mommes, jo labāk?

Zīda pavedienu skaits audumā var būt atšķirīgs. 25 mm zīda auduma blīvums ir TC750, 22 mm zīda auduma blīvums ir TC600+, bet 19 mm zīda auduma blīvums ir TC300-400. Jo vairāk mommes, jo audums ir izturīgāks un greznāks, kā arī tā kalpošanas laiks būs ilgāks. Jo smagāks ir zīds, jo tas ir necaurspīdīgāks. Zīda blīvums var atšķirties arī viena zīda veida ietvaros. Piemēram, vieglais 12mm Charmeuse zīds, ir smalkāks un caurspīdīgāks, bet 30mm Charmeuse ir necaurspīdīgs. Vai tas nozīmētu, ka Jums vienmēr ir jāpērk zīda izstrādājumi ar lielāku momme svaru? Atbilde uz šo jautājumu ir atkarīga no tā, kādu zīda izstrādājumu Jūs vēlaties iegādāties. Piemēram, 19mm zīds būs daudz piemērotāks naktsveļai, jo 25mm zīds ir pārāk smagnējs. Savukārt, zīda gultas veļai būs piemēroti visi zīda veidi 19mm, 22mm un 25mm zīds. Jo blīvāks būs zīda gultas veļas audums, jo tas būs greznāks. Jautājums ir par pareizu izvēli, kas atbilst Jūsu vajadzībām.

Kāds būtu piemērotākais zīda audums gultas veļai?

Gultas veļai ir piemērots zīds ar lielāku mommes daudzumu. Jo vairāk mommes jo labāka un izturīgāka gultasveļa. 19-25 mm zīda palagi tiek uzskatīti par ideāliem. Zīds, kura mommes daudzums ir mazāks par 19mm, nav piemērots zīda gultas veļai. Iegādājoties zīda gultas veļu, neizvēlaties tādu, kurai nav norādītas mommes. Pirms pirkšanas vienmēr to noskaidrojiet. Charmeuse zīdam, kas ir visatbilstošākais gultas veļai ir 3 dažādas kategorijas. Pirmā, sākot ar 19 mm, tad ir nākamā kategorija 22 mm un luksusa klases zīds 25 mm.

Kas ir pavedienu blīvums?

Pavedienu blīvums, kuru apzīmē ar TC ir dažādu audumu, īpaši kokvilnas, rupjuma vai smalkuma mērs. Lai gan tas nav zīda audumu kvalitātes galīgais mērs, tomēr tam ir nozīme zīda auduma izvēlē. Pavedienu blīvumu mēra, ņemot par pamatu pavedienu skaitu vienā auduma kvadrātcentimetrā, ieskaitot gan garuma (šķēru), gan platuma (audu) pavedienus no auduma kvadrātcentimetra abām pusēm (augšup un pāri), un tos saskaitot kopā. Pavedienu skaits zīdam nav tik būtisks kā kokvilnai, jo zīda pavedieni var atšķirties arī diametra un garuma ziņā. Tomēr tas joprojām ir kaut kas, kas jāņem vērā, pērkot zīdu. Zīda izstrādājumiem 19 mm zīda pavedienu parastais blīvums ir 300–350 TC. Šim 19 mm zīda veidam 400 TC skaitās vēl augstākas kvalitātes zīds. 22 mm zīds ar pavedienu blīvumu 600TC jau pieder pie luksus klases. Zīda audums 25mm blīvums ir TC750, bet šāda blīvuma zīds gultasveļai tiek izmantots retāk.

Mūsu sortimentā ir pieejama zīda gultas veļa un zīda spilvendrānas ar 19mm un 22mm zīdu. Tie ir augstas klases produkti, kuru cena var atšķirties atkarībā no mommes daudzuma.

Izvēlieties sev vispiemērotāko un baudiet to!

Pievienot komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta Obligātie lauki ir atzīmēti *