Noderīgi

Zīda pildījuma segas priekšrocības un trūkumi

zīda pildījuma segas

Zīds ir viens no dabas brīnumiem. Tā ir spēcīgākā dabiskā šķiedra pasaulē, tomēr neticami mīksta un gluda. Nav brīnums, ka zīds un tā izgatavošanas noslēpumus, Ķīna sargāja vairāk nekā 2000 gadu. Zīdu izmanto ne tikai auduma ražošanā, bet arī kā pildījumu segām un spilveniem. Uzziniet kādas tad ir zīda pildījuma segas prieksrocības un negatīvās puses, lai Jūs varētu izlemt vai investēt šajā dabas brīnumā.

Zīda segas priekšrocības

 • Kvalitatīvas izejvielas /Augstas kvalitātes zīda sega ir pildīta ar 100% Mulberry vai Tussah zīda šķiedrām. Ārējais apvalks segai izgatavots no 100% kokvilnas satīna, kas ir ļoti mīksts un izturīgs. Tā kā segas tiek ražotas tikai no dabīgiem materiāliem, tās nesatur ķīmiskas vielas, kas varētu kairināt Jūsu ādu miega laikā. Kā arī, zīda šķiedras dabiski nesatur smaržas, kas varētu kairināt ar smaržu jūtīgāku gulētāju.
 • Termoregulācija / Zīda šķiedru pildījuma segas ir dabiski termoregulējošas. Palīdz saglabāt vēsumu vasarā un siltumu ziemā. Zīds spēj ātri izvadīt mitrumu un samazināt to Jūsu guļvietā.Tā rezultātā Jūsu ķermenis spēj regulēt savu temperatūru dabiski. Tas ir īpaši ieteicami cilvēkiem, kuri cieš no pārmērīgas svīšanas naktī vai karstuma viļņiem. Guļot ar zīda segu, tiks nodrošināta sausa vide.
 • Dabiski hipoalerģiska sega / Zīds satur dabisku proteīnu, ko sauc par sericīnu, kas atbaida putekļu ērcītes un ir izturīgs pret pelējumu. Zīds novērš baktēriju veidošanos Jūsu gultasveļā. Mēs visi zinām, ka baktērijas ir viens no galvenajiem pūtīšu cēloņiem. Putekļu ērcītes, baktērijas un pelējums izvairās no materiāliem, kas neuzkrāj mitrumu. Tāpēc Jūs varēsiet ērti atpūsties, zinot, ka neguļat ar nevēlamiem viesiem.
 • Viegla sega / Zīda sega ir viegla, kas piegulsies ķermenim, bet neradīs nospiedošu sajūtu.
 • Dažādas siltuma kategogijas / Zīda segām pieejamas dažādas siltuma kategorijas, as tiek apzīmētas TOG.
  • 2 – 4,5 TOG / segas būs piemētotas vasaras sezonai un bērniem;
  • 9 – 9,5 TOG / vissezonu sega; piemērota pavasarī un rudenī;
  • 13 – 14 TOG / savienojot vasaras un vissezonu segas kopā, iegūsiet īpaši siltu ziemas segas variantu.

Pirms zīda segas iegādes, aicinām ņemt vērā savu ķermeņa fizioloģiju, piemēram, svīšanu, karstuma viļņus un temperatūru telpā, kad domāsiet cik silta, vai tieši pretēji – plāna – sega Jums būtu nepieciešama.

Zīda segas trūkumi

 • Kopšana /Ar zīda pildījuma segām nevar izturēties kā ar citām segām. Zīda šķiedrām “nepatīk” tikt mazgātām. Laiku pa laikam vēdināšana ir viss, kas nepieciešams. Šī iemesla dēļ, gultas veļa dos papildus aizsardzīgu Jūsu segai.

Jums noteikti radās jautājums: “Kas notiek ar zīda segu, ja kaut kas tiek izliets?”. Mūsu ieteikums: vispirms mēģināt traipu tīrīt lokāli. Ja tomēr nolemsiet vērsties pie tīrīšanas profesionāļiem, izvēlieties tīrītavu, kas ir specializējusies zīda segu tīrīšanā. Zīda segas nav piemērotas biežai tīrīšanai – bieža tīrīšana saīsinās segas kvalitatīvu kalpošanas laiku.

 • Izmaksas / Nevar noliegt, ka kvalitatīvas zīda šķiedras segas iegāde prasīs no Jums zināmus ieguldījumus. Bet, ja vēlaties segu, kurai plusi ir vairāk nekā mīnusi, tad zīda sega ir ieguldījumu vērta.

Pievienot komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta Obligātie lauki ir atzīmēti *